אודות התכנית

אודות התכנית

התכנית אינה פעילה – האקסלרטורים פעלו בשנים 2019-2020

רקע וחזון

משרד הכלכלה והתעשייה באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים מעוניין לקדם תרבות של יזמות טכנולוגית באזורי עדיפות לאומיים. לשם כך הוקמה תכנית MaofTech – למעלה מ-20 אקסלרטורים טכנולוגיים ברחבי הארץ, מקרית שמונה ועד אילת.

הצורך בהקמת אקסלרטורים טכנולוגיים

משרד הכלכלה מזהה כשל שוק במחסור בפעילות יזמית – טכנולוגית בפריפריה הגאוגרפית והחברתית של מדינת ישראל. קונספט האקסלרטורים הוא קונספט מקובל בעולם ובישראל לבדה יש, ככל הנראה, למעלה מ-250 אקסלרטורים שונים שהוקמו על ידי חברות ההייטק, משקיעים, עמותות, גופים פרטיים ועוד ועוד, רובם ככולם ממוקמים במרכז הארץ.

תכנית MaofTech, תכנית האקסלרטורים של משרד הכלכלה מפעילה למעלה מ-20 אקסלרטורים ברחבי הארץ מקרית שמונה ועד אילת ובנוסף אקסלרטור למשרתי מילואים פעילים שיעבוד בצורה רוחבית. לכל אקסלרטור מתקבלים 8-14 מיזמים שזוכים לתכנית אקסלרציה למיזם שלהם במשך כ-6 חודשים ולליווי נוסף בהמשך הדרך.

בנוסף, על מנת ליצור אקוסיסטם יזמי בתאי השטח השונים מקים כל אקסלרטור פעילויות בקהילה, חשיפה לתכנית, מפגשים עם יזמים ומשקיעים ועוד.

מי אנחנו?

הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים פועלת ליצירת סביבה עסקית מעודדת צמיחה עבור מגזר העסקים הקטנים בישראל. הסוכנות פועלת מצד אחד להקטין את החסמים שמקשים באופן לא פרופורציונלי על פעילות העסקים הקטנים והבינוניים, ומאידך מסייעת להם לשפר את כישורי הניהול והביצועים העסקיים באמצעות מגוון כלים ותוכניות סיוע שמטרתם לעודד יזמות, פיתוח עסקי, חדשנות והגדלת הפריון.
לצורך כך, הסוכנות מפעילה מערך של 40 סניפי מעוף בכל רחבי הארץ, שמהווים את הזרוע הביצועית של הסוכנות בשטח, המעניקים את כל הכלים והשירותים הנדרשים לבעלי עסקים ויזמים בתחילת הדרך, תחת קורת גג אחת בליווי אישי ומקצועי ולאורך זמן.

מה מקבלים היזמים?

האקסלרטור מציע מעטפת מקצועית תומכת, ליווי והכוונה בהקמת המיזם וקידומו אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה כולל:

  • מתחם עבודה – HUB – מקום ישיבה בחלל עבודה משותף הכולל חדרי ישיבות וסביבת עבודה מותאמת לסטארטאפים במידת האפשר
  • הכשרה יזמית ומיומנויות עסקיות
  • הרצאות ותכנים מקצועיים בנושאי יזמות טכנולוגית, חשיפה לתכנים מרתקים שיעשירו את המיזם והיזם ויובילו אותו אל השלב הבא
  • ליווי מנטורים מקצועיים בעלי ידע בתחום הטכנולוגי של כל מיזם ובעלי נסיון בהקמה או בניהול סטרטאפים או חברות הייטק
  • סדנאות מעשיות- את הידע הנרכש במסגרת התכנית יוכלו היזמים ליישם בסדנאות מעשיות בליווי המנטורים האישיים ולקבל את הפידבק הנדרש בכל שלב בתהליך
  • דמו- דיי – מפגשים במסגרתם יוכלו המשתתפים להציג את מיזמיהם בפני אנשי תעשייה, חברות הייטק, משקיעים, קרנות הון ובעלי עניין

בסך הכל אנחנו צופים שכ-400 מיזמים וכמות גדולה בהרבה של יזמים ישתתפו בתכנית בשנים 2019 – 2020 ויאיצו את התפתחות תרבות הסטארטאפים ביעדי עדיפות לאומית של ישראל. מעבר לכך, ולא פחות חשוב, שיתוף הפעולה ומעורבת של גופים רבים, אנשי עסקים, סטרטאפיסטים, משקיעים, תעשייה ועוד בתכנית צפוייה להעצים ולהרחיב את הפעילות היזמית והטכנולוגית באזורים אלו, מחד, ואת ההכרות עם ההזדמנויות הקיימות עבור העולם העסקי מאידך.

אנו רואים בתכנית זו נדבך חשוב בהקמת גשר בין

פעילות ההייטק במרכז לאפשרויות הטמונות ברחבי הארץ